Blog o zdrowej żywności

Jak wszystko się zaczęło

Blog o zdrowej żywności – początek

„Blog o zdrowej żywności” powtarzaliśmy jak mantra od przeszło dwóch lat. Każdy z nas wiedział, że to dobry pomysł, jednak sklep, który prowadzimy był i jest na pierwszym miejscu. Nie ma się co oszukiwać, z czegoś trzeba żyć. Zależało nam na uruchomieniu strony, na której będziemy mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a mamy już za sobą kilka lat w tej branży. Nie będzie to jednak popularna forma bloga kulinarnego. Nie znajdziecie tu żadnych przepisów na muffinki w ekologicznej czekoladzie, a tym bardziej opisu diety cud. Głównym założeniem jest publikowanie informacji o konkretnych produktach takich jak np. olej kokosowy, ziele czystka, ostropest plamistyolej-lniany, kasza jaglana czy też ziemia okrzemkowa.

Blog o zdrowej żywności

Ze względu na prowadzoną działalność jesteśmy obyci z tymi produktami. Nie jednokrotnie prowadziliśmy długie i interesujące rozmowy z pasjonatami, którzy pokazywali nam kolejne zastosowania produktów, o których myśleliśmy, że wiemy już wszystko. Nic bardziej mylnego! Cały czas się uczymy, jesteśmy jednak gotowi, aby dzielić się tym co już wiemy.

 

Sklep ze zdrową żywnością – biopunkt.pl


Zacznijmy od początku. Wszystko zaczęło się kilka lat temu jak z przyjacielem uruchomiliśmy internetowy sklep ze zdrową żywnością biopunkt.pl. Z perspektywy czasu mogę śmiało napisać, że byłem człowiekiem, który prowadził zdrowy tryb życia. Jednak o zdrowym odżywianiu dopiero miałem się dowiedzieć. Sklep wymusił na nas ciągłe obserwowanie rynku i poszukiwania nowych produktów. Internet stał się kopalnią wiedzy, która jednak nie do końca nam wystarczała. Zlepki informacji, nieprecyzyjne opisy, wszystko rozrzucone, a do tego informacje od producentów czy pasjonatów, z którymi można godzinami rozmawiać o uprawie pomidorów na balkonie. „Trzeba to zebrać w blog o zdrowej żywności!”.  Do dziś nie wiemy, który z nas to powiedział.

Sklep ze zdrową żwywnością

 

Blog o zdrowej żywności – początki


Trwało to bardzo długo, ale w końcu znaleźliśmy trochę czasu i możemy powiedzieć, że ruszamy z blogiem! Mam ogromną nadzieję, że informacje, które tu znajdziecie będą przydatne i pomogą Wam prowadzić zdrowy styl życia, oparty o sprawdzone i ekologiczne produkty. Będziemy starali się dla każdego produktu stworzyć kompleksowy opis. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy aktualizowali i poszerzali o nowe informacje.

W pierwszej kolejności zajmiemy się opisaniem produktów takich jak czystek, olej kokosowy, ostropest plamisty, amarantus, olej lniany, kasza jaglana, nasiona chia, miód Manuka, czarnuszkę oraz ziemię okrzemkową. Dla każdego z produktów postaramy się stworzyć kompleksowe informacje, począwszy od historii i pochodzenia, poprzez właściwości, a skończywszy na sposobach przygotowania i dawkowaniu. Zależy nam na jak najbardziej rzetelnym opisaniu produktów dlatego informacje będziemy publikowali nie częściej niż trzy razy w miesiącu. Mamy nadzieję, że dzięki temu już za kilka miesięcy powstanie tu obszerny bank informacji o produktach, a blog o zdrowej żywności w takie formie będzie Wam odpowiadał.

Za wszelkie uwagi i sugestie będziemy bardzo wdzięczni, a w ramach podziękowania chętnie udzielimy rabatu na zakupy!

Udostępnij:

Grzegorz Sędkowski

Jeden z twórców sklepu biopunkt.pl. Informatyk z wykształcenia, miłośnik zdrowego odżywiania i sportów ekstremalnym. Od rozpoczęcia przygody ze zdrowym żywieniem katar leczy we współpracy z matką naturą. Po antybiotyki nie sięgnął od ponad 10 lat (wówczas nie był świadomy możliwości matki natury ;)

5 komentarzy

 1. Witam. Jestem pod wrażeniem profesjonalnie przedstawionych informacji o produktach- panie Grzegorzu, zatem liczę na rzeczową odpowiedź. Od kilku lat piję zieloną herbatę i widzę naocznie jej skuteczne działanie odmładzające. Czytam w innych publikacjach, że wypłukuje ona z organizmu żelazo, zatem mam pytania :
  1. Czy jest faktem, że picie zielonej herbaty może spowodować anemię ?
  2. Czy czystek również ma negatywny wpływ na wchłanianie żelaza, jeżeli tak to w jaki sposób ?
  3. Jak spożywać powyższe produkty, by ewentualnie przeciwdziałać temu ?
  Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w prowadzeniu bloga. Ewa Sapuła

 2. Wchłonęłam artykuł na temat czystka. Czekam na WIĘCEJ :]

 3. Chyba nic więcej poza – Powodzenia, nie można na razie napisać. Czekam na pierwsze produkty.

 4. Pierwszy artykuł za wami. Powodzenia i wytrwałości!

  1. Dzięki! Chęci nam nie brakuje, ale z czasem jest gorze. Będziemy jednak starali się opisywać wszystko najlepiej jak potrafimy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.