Młody jęczmień to roślina, która korzystnie wpływa na ludzki organizm. Stosuje się go jako środek leczniczy i zdrowy składnik codziennej diety. Dla ludu dawnego Wschodu był on cenniejszy od złota, dlatego używali go w handlu jako walutę wymienną. Ze względu na strukturę i kształt nasion, młody jęczmień został uznany przez Chińczyków za symbol męskiej płodności. Również w Europie roślina cieszyła się dużym uznaniem. Sok z młodego jęczmienia od lat używa się jako środek leczniczy na wiele chorób ludzkości Legenda głosi, że rzymscy gladiatorzy gotowi byli podnieść bunt, jeśli cesarz zmniejszył im codzienne racje zboża.
Obecnie zdrowe odżywianie przeżywa odrodzenie i wiele roślin stosuje się zamiast środków leczniczych. Ludzie zwracają uwagę na wysokiej jakości składniki w swojej diecie, dlatego młody zielony jęczmień znów cieszy się dużym uznaniem. Jego wpływ na zdrowie człowieka, tak jak tysiące lat temu, również dzisiaj jest bardzo silny. Młody jęczmień zwalcza stany zapalne, choroby skóry, oczyszcza nasze ciało i wzmacnia system odpornościowy.
Z rośliny wytwarza się sok, który następnie poddaje się obróbce termicznej przez około 2 minuty. W niewielkiej ilości napoju znajduje się dużo składników odżywczych, dlatego jest on najchętniej kupowany. Na rynku dostępne są także sproszkowane liście z młodego jęczmienia. Ich cena jest bardzo niska w porównaniu z sokiem rośliny, ze względu na prostszy proces wytwarzania oraz mniejszą skalę użycia. Osoby, które są szczególnie wrażliwe, powinny kupić preparat w formie kapsułek, ponieważ nie mają one tak dziwnego smaku.
Właściwości
Roślina to przede wszystkim bogactwo minerałów, witamin oraz chlorofilu. Trudno znaleźć drugi produkt, który zawiera tyle odżywczych dla człowieka substancji. Spożywanie młodego jęczmienia uzupełnia niedobory kwasu foliowego, co jest szczególnie ważne dla kobiet, oczekujących dziecka. Ekstrakt zabezpiecza organizm przed negatywnym działaniem wirusów oraz bakterii, zapewniając prawidłową pracę nerek. Młody jęczmień zalecany jest osobom, które przyjmują środki, niszczące komórki rakowe jako produkt wzmacniający ogólną kondycję. Ekstrakt korzystnie wpływa na nastrój pacjentów, co jest bardzo ważne w leczeniu tej choroby, Roślina zawiera dużo witaminy C, która odpowiada za odbudowę formy oraz struktury energetycznej komórek. Młody jęczmień pobudza również białka w organizmie człowieka, biorąc czynny udział w ich syntezie. Dzięki temu tkanka mięśniowa jest odpowiednio odżywiona i wzmocniona.
Młody jęczmień właściwości lecznicze
Zawarta w roślinie witamina B9 uczestniczy w cyklu rozrodczym, aktywizując podział komórkowy. Młody jęczmień stanowi również bogactwo żelaza oraz kolagenu, które są budulcem zębów oraz dziąseł. Roślina skutecznie uzupełnia niedobory masy kostnej. Co ciekawe, reguluje również pracę układu nerwowego, niwelując problemy z pamięcią oraz osobowością, dlatego często zaleca się jej stosowanie osobom, zmagającym się z chorobą Parkinsona. Młody jęczmień wspomaga rownież funkcje serca i układu okrążenia, redukując problemy z nadciśnieniem oraz miażdżycą. Jego obecność w codziennej diecie obniża poziom cukru i stężenie lipidów we krwi, uzupełniając niedobór witaminy C oraz selenu. Młody jęczmień wspomaga działania innych środków leczniczych, zalecanych diabetykom. W badanej grupie kontrolnej podana dawka ekstraktu wyraźnie zmniejszyła stężenie glikemii. Ponadto, komórkom organizmu został dostarczony niezbędny cynk, mangan oraz chrom.
Błonnik pokarmowy
Zielony jęczmień zawiera w sobie również błonnik pokarmowy, który odpowiada za proces przemiany tłuszczów oraz właściwą pracę układu trawiennego. Substancja stanowi naturalną barierę ochronną jelita grubego przed rozwojem przewlekłych chorób, w tym m.in. złośliwych nowotworów. Ponadto, redukuje ona stany zapalne żołądka, łagodząc dokuczliwe bóle. Młody jęczmień zalecany jest także osobom, walczącym z otyłością. Stanowi on odżywczy dodatek do codziennej diety, który wzbogaca organizm w naturalne składniki. Młody jęczmień zapobiega stanom zapalnym, dlatego stosuje się go w leczeniu trądziku, podrażnień oraz wszelkich zmian skórnych. Pozwala zachować właściwą kondycję cery, niwelując zmarszczki i przebarwienia. Zapewnia także odpowiednią strukturę komórkom naskórka.
Młody jęczmień oczyszcza również organizm z toksyn, hamując rozwój szkodliwych bakterii i wirusów. Ponadto, zapobiega procesom wytwarzania trujących bakterii tlenowych w organizmie. Młody jęczmień korzystnie wpływa na strukturę włosów oraz paznokci, odpowiednio je nawilżając i wzmacniając, dzięki czemu znalazł on szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym Wiele dostępnych na rynku preparatów zawiera w sobie wyciąg z rośliny.
Sproszkowany młody jęczmień
Sproszkowany sok z zielonego jęczmienia stanowi bogactwo substancji odżywczych, dzięki czemu wykorzystuje się go na szeroką skalę w produkcji leków. Podobnie jak szpinak, korzystnie wpływa on na stężenie jonów we krwi organizmu, regulując procesy trawienne i usuwając szkodliwe substancje z jelita grubego. Młody jęczmień, ze względu na swój kolor, zawiera dużo chlorofilu, nazywanego „płynną energią słoneczną”. Stosując go regularnie, dostarczamy naszej skórze naturalny barwnik. dzięki czemu zyskuje ona ciemniejszy i zdrowszy kolor. Zielony jęczmień jest produktem, który nie zawiera glutenu, dlatego mogą go zażywać bezpiecznie również alergicy.
Zachęcamy do zapoznania się również z właściwościami korzenia maca.
Młody jęczmień tabletki
Młody jęczmień w tabletkach, w przeciwieństwie do sproszkowanego soku, nie ma tak dziwnego smaku, co może okazać się istotne dla szczególnie wrażliwych osób. Przy zakupie produktu należy zwracać uwagę na informacje, dotyczące sposobu wytwarzania. Kapsułki mają wartości odżywcze, jeśli są wytworzone z soku na bazie naturalnego zielonego jęczmienia. Tańsze specyfiki mogą nie mieć tak korzystnych właściwości. Kapsułki z młodego jęczmienia dodają sił witalnych, redukując zmęczenie i aktywizując komórki do działania. Zaleca je się stosować każdemu w codziennej diecie. Preparat stanowi źródło wielu białek, także tych, których ludzki organizm nie wytwarza samodzielnie.
Młody jęczmień dawkowanie
Zalecana dzienna dawka preparatu to około 4 kapsułki na dobę. Można również przygotować odżywczy koktajl. Wystarczy 1 łyżeczka sproszkowanego ekstraktu oraz szklanka wody w temperaturze pokojowej. Warto wypić napój od razu, kiedy jego działanie jest najsilniejsze, a właściwości najbardziej różnorodne. Zaleca się jego stosowanie 2 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem.
Młody jęczmień opinie
Osoby, które regularnie przyjmowały młody jęczmień, podkreślają jego bogactwo naturalnych witamin i zdrowych białek. Wielu z nim pomógł on w zwalczaniu niedoboru żelaza i innych substancji, wywołanego anemią. Co więcej, oczyścił organizm z toksyn, przywracając właściwe stężenie pH krwi. Wiele kobiet zauważyło jego korzystny wpływ przy utracie zbędnych kilogramów. Jedyny problem stanowi smak soku z młodego jęczmienia, do którego po jakimś czasie można się jednak przyzwyczaić.
Przeciwwskazania
Zielony jęczmień nie zawiera w sobie substancji toksycznych. Szczególną ostrożność powinny zachować jednak osoby, które mają wrażliwy żołądek.
Młody jęczmień cena/gdzie kupić?
Młody jęczmień, będąc bogactwem witamin, minerałów oraz chlorofilu, był używany od lat w leczeniu chorób oraz kompleksowo w utrzymaniu właściwej kondycji organizmu. Nie ma oficjalnych badań, które potwierdzają jego wpływ na proces odchudzania, jednak obecność ekstraktu w codziennej diecie jest bardzo ważna. Młody jęczmień można kupić jako sproszkowany sok, wyciąg z liści lub kapsułki do połknięcia. Na stronie internetowej www.biopunkt.pl znajdują się szczegółowe informacje, dotyczące konkretnych zalet oraz wad każdej formy. Warto się z nimi zapoznać, aby wybrać korzystną opcję dla siebie. Produkty nie zawierają szkodliwych toksyn, a ich właściwości w znaczącym stopniu wpływają na nasz organizm. 60 kapsułek młodego jęczmienia kosztuje jedynie 14 zł, natomiast chcąc nabyć 0,5 kg opakowanie sproszkowanego ekstraktu trzeba wydać 13 zł. Na stronie dostępne są różne formy produktu w wielu wariantach. Każdy znajdzie więc najlepszą opcję dla siebie.
Osobiście wykorzystuje młody jęczmień jako środek detoksykacyjny. Wiele osób traktuje go jak środek do schudnięcia, a to złe podejście. On może być wsparciem dla diety, ale na pewno nie jest rozwiązaniem problemu otyłości.