Refluks

Kimberly A. Tessmer

Refluks – Kimberly A. Tessmer

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio otrzymaliśmy bardzo ciekawą pozycję – poradnik żywieniowy z serii Leczenie Odżywianiem ‚Refluks’ Kimberly A. Tessmer. Idealnie wpisuje się w założenia naszego bloga, łącząc praktyczną wiedzę z wykorzystaniem naturalnych produktów. Zapraszam Was do krótkiej recenzji.

Leczenie odżywianiem Refluks

 

Refluks – Recenzja

Muszę przyznać, że temat refluksu nie jest mi obcy. W okresie ciąży dokuczał mi przez dłuższy czas, z tym większą ochotą sięgnęłam po lekturę. Ale do rzeczy.
Pierwszy plus, za ten lekki, lekko przyżółcony papier! Uwielbiam tak wydane książki. 🙂 No a cóż znajdziemy na tych pięknych kartkach? Całość to przedstawiona w bardzo przystępny sposób, pełna, rzetelna informacja na temat tej przypadłości.

Książka podzielona jest na rozdziały:

Rozdział 1. Rozwiewamy wątpliwości dotyczące refluksu kwasowego. 

Czym jest refluks, a z czym jest mylony? Jakie są jego objawy? W jaki sposób go zdiagnozować? Czy na refluks ma wpływ niski poziom kwasu żołądkowego? Jak leczyć refluks? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziemy właśnie w tym wstępie.

Rozdział 2. Refluks kwasowy a odżywianie. 

Tu znajdziemy alternatywne sposoby leczenia, skierowane zwłaszcza dla kobiet w ciąży oraz dzieci.

Rozdział 3. Pięć kroków do zdrowia – plan żywieniowy i zmiana stylu życia. 

Czyli o wpływie na nasze zdrowie produktów, które spożywamy.

Rozdział 4. Dziesięć produktów, których należy unikać, oraz dziesięć produktów, które należy włączyć do swej diety. 

Myślę, że to jest najważniejszy punkt tej pozycji. Znalezienie przyczyny i pozbycie się jej.

Rozdział 5. Planowanie jadłospisu i przewodnik zakupowy. 

Otrzymujemy pełną listę zakupową wraz z informacjami jak czytać etykiety produktów, które kupujemy.

Rozdział 6. Przewodnik po 14-dniowym jadłospisie i robienie zapasów.

Ostatni rozdział książki to ‚Przewodnik po 14-dniowym jadłospisie i robienie zapasów’ – jest planem żywieniowym przygotowanym na ok 2000 kcal dziennie. Każdy posiłek skomponowany jest tak, by zawierał jak najwięcej nienasyconych tłuszczów i kwasów omega-3. Jak dla mnie to idealnie rozwiązanie. Serio. Wszystko podane jak na tacy, rozpisane śniadanie, przekąska, obiad, druga przekąska i kolacja – z przypomnieniem by zjeść ją najpóźniej 2-3 godziny przed snem. Składniki są proste a przygotowanie posiłków naprawdę nie trwa długo.

W tym miejscu zachęcany do zapoznania się z artykułami na temat oleju lnianego i proporcji zawartych w nim kwasów omega.

Dodatkowo dostajemy listę produktów, które będą nam potrzebne w trakcie tych dwóch tygodni.  I tu znów bomba, bo zostały podzielone na trzy sekcje – produkty sypkie z długą datą ważności, produkty które należy przechowywać w lodówce i trzecia grupa – zamrażarka. Łatwiej być chyba nie może 🙂

Poniżej przykładowy dzień 🙂

 

 

O autorce

Kimberly A. Tessmer – licencjonowana dietetyczka praktykująca na co dzień w Ohio i autorka książek na temat zdrowego żywienia, między innymi diet dla osób cierpiących na nieswoiste zapalenie jelit i celiakię oraz diety śródziemnomorskiej. Znana i ceniona za poradniki z serii Leczenie Odżywianiem (Refluks, Zdrowe jelita, Cukrzyca typu 2, Stany zapalne), które są nadzieją i pomocą dla chorych i ich rodzin.

Kimberly jest właścicielką i administratorką serwisu Nutrition Focus (www.nutrifocus.net), która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach żywienia, kontrolowania wagi, opracowywania menu i innymi usługami związanymi ze stosowaniem diety. Ponadto, Kimberly jest członkiem rady Lifestyles Technologies Inc., która zajmuje się opracowywaniem komputerowego systemu zarządzania żywieniem i tworzeniem różnorodnych, wartościowych planów dietetycznych.

Udostępnij:

Agnieszka Sędkowska

Od kilku lat fanka zdrowego odżywiania. Przeciwniczka wszelkich sportów, dumnie głosząca hasło "każdy wysiłek fizyczny prowadzi do kalectwa" ;) Wyjątek zrobiła dla roweru, bez którego nie wyobraża sobie życia :)

1 komentarz

  1. Nabyłam, przeczytałam i jestem zadowolona 🙂 Zdecydowanie polecam tę pozycję.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.