Tran

dla dzieci, w kapsułkach

Tran – zdrowy olej z wątroby ryb

Powszechnie znany tran to w istocie olej, pozyskiwany z wątroby ryb, należących do rodziny dorszowatych. Wielu lekarzy zaleca stosowanie go w codziennej diecie, ze względu na skoncentrowaną dawkę zawartych w nim kwasów, olejów oraz witamin. Tran jest szczególnie cenny dla dzieci w okresie dojrzewania, ponieważ wspomaga właściwy wzrost i rozwój całego organizmu. Wiele osób mylnie uważa, że tran to także nazwa oleju, który otrzymuje się z wątroby rekina lub halibuta. Tak naprawdę jednak określenie to zastrzeżone jest tylko dla ekstraktu pozyskiwanego z gruczołu wodnych kręgowców z rodziny dorszowatych.

Olej rybny

Olej rybny zawiera w sobie wiele kwasów omega-3, omega-6 oraz omega-9, które korzystnie oddziałują na nasz organizm, dlatego wielu dietetyków apeluje o regularne spożywanie dań, przygotowanych na bazie tłustych ryb. Jeśli jednak nie jesteśmy sympatykami tego typu potraw, wówczas świetną alternatywą jest tran, który możemy zakupić w dogodnej dla nas formie. Olej rybny wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego, niwelując ryzyko wystąpienia przewlekłych chorób i problemów krążeniowych. Tran korzystnie oddziałuje na organizm osób, które po przebytym zawale powinny szczególnie dbać o swoje zdrowie.  Olej rybny łagodzi ponadto wszelkie stany zapalne, podrażnienia i zaczerwienienia skóry, wywołane m.in. przez nadmierne oddziaływanie promieni UV. Regenerująco wpływa na organizm, przyśpieszając proces rekonwalescencji.

Olej rybny na ciało

Olej rybny zwalcza także problem atopowego zapalenia skórny, dokuczliwy świąd i problemy trądzikowe, redukując blizny, wywołane przez chorobę. Obecność oleju rybnego w codziennej diecie jest istotna również dla kobiet, które spodziewają się dziecka. Kwasy tłuszczowe zmniejszają ryzyko poronienia oraz przedwczesnego porodu. Olej rybny wspomaga prawidłowy rozwój dziecka, chroniąc je przed chorobami, które często dotykają noworodki.

Tran z dorsza

Należy pamiętać, że tran to określenie dla oleju, pozyskiwanego z wątroby ryb dorszowatych. Tłuszcze, które otrzymuje się z gruczołu rekina są jednak również bardzo istotne dla naszego organizmu. Istotne jest to, że najlepsze właściwości ma olej, które pochodzi z wątroby dorsza atlantyckiego. Tran to bogactwo kwasów tłuszczowych, witamin (zwłaszcza A i D) oraz innych cennych składników odżywczych.

Ludzki organizm nie potrafi samodzielnie wytwarzać kwasów tłuszczowych, dlatego musi pozyskiwać je z zewnątrz. Innymi słowy, aby zapewnić jego prawidłowego funkcjonowanie, powinniśmy spożywać zdrowe produkty albo zażywać suplementy, które dostarczą mu niezbędnych substancji. Kwasy tłuszczowe wspomagają naszą odporność, pobudzając hormony odpowiedzialne za przeciwdziałanie szkodliwym bakteriom, wirusom, wywołującym choroby. Tran, bogaty w tłuszcze, wspomaga zatem walkę z wieloma chorobami. Dodatkowym atutem oleju, jest obecność witaminy A, niszczącej szkodliwe drobnoustroje. Tran wspomaga także układ krążenia, obniżając ryzyko pojawienia się miażdżycy, czy problemów z nadciśnieniem.

tran

Tran  z rekina

W przypadku oleju z wątroby rekina kwasy omega-3 są zastąpione przez skwalen i lipidy, które spełniają istotną funkcję w zwalczaniu chorób nowotworowych. To właśnie one odpowiadają za właściwą liczbę prawidłowych płytek naszej krwi, wzmagając mechanizmy obronne organizmu. Lipidy, zawarte w oleju z wątroby rekina, są bardzo ważne dla nowonarodzonych dzieci, gdyż chronią je przed wieloma chorobami. Należy pamiętać, że młody organizm jest szczególnie narażony na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Aby przekonać się o drogocennych właściwościach suplementu, wystarczy przyjrzeć się charakterystyce rekinów, z których się go pozyskuje. Zwierzęta te są niezwykle odporne i zdolne do bardzo długiego życia. Rekiny świetnie radzą sobie z dolegliwościami zwyrodnieniowymi. Wszelkie stany zapalne i podrażnienia bardzo szybko zostają złagodzone, ponieważ ich organizm ma doskonałe właściwości regeneracyjne. Olej pozyskiwany z ich wątroby wspomaga kondycję, ponieważ rekiny nigdy nie śpią i są w nieustannym ruchu.

Tran jaki wybrać?

Tran to suplement o wielu właściwościach. Kupując go, należy jednak być ostrożnym i zwracać uwagę na informacje zawarte na etykiecie produktu. Wielu producentów oferuje bowiem wyroby, które zawierają wiele substancji szkodliwych. Należy zatem kupować tran ze sprawdzonych źródeł. Najważniejsze jest, by produkt zawierał odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych oraz witamin.

Właściwości tranu

Olej rybny zalecany jest osobom, które zmagają się z wysokim cholesterolem, obniżając stężenie lipidów w organizmie. Ponadto, jest niezwykle ceniony przez onkologów na całym świecie. Eksperci z Uniwersytetu w Kalifornii zauważyli, że substancje, zawarte w oleju rybnym, wspomagają mechanizmy obronne organizmy, niwelując zagrożenia wystąpienia raka piersi oraz jelit. Badacze z Waszyngtonu wykazali natomiast, że tran obniża ryzyko nawrotu choroby nowotworowej.

Tran na oczy

Olej rybny zwalcza wiele chorób oczu. Zawarta w nim witamina A niweluje ryzyko wystąpienia „kurzej ślepoty”, objawiającej się złym widzeniem w nocy. Tran wspomaga także prawidłową strukturę siatkówki oka. Suplement powinny przyjmować osoby w podeszłym wieku oraz dzieci, które znajdują się w grupie osób, szczególnie narażonych na wszelkie wady wzroku.

Tran na nerwy

Tran wspomaga pracę ośrodkowego układu nerwowego, dlatego wiele preparatów polepszających koncentrację i pamięć powstaje na bazie oleju z wątroby ryb dorszowatych. Kwasy tłuszczowe poprawiają ukrwienie mózgu i ułatwiają prawidłowy przepływ bodźców. Badania dowodzą, że kobiety, które w ciąży przyjmowały tran, rodzą zdrowsze i bardziej inteligentne dzieci.

Obecność oleju rybnego w codziennej diecie jest niezwykle ważna w okresie jesienno-zimowym, kiedy ludzki organizm narażony jest na wystąpienie wielu infekcji wirusowych.

Tran witamina D

Tran to nie tylko bogactwo kwasów tłuszczowych, ale także witaminy D. Co ciekawe, wielu osób zmaga się z niedoborem tego związku organicznego w organizmie. Witamina D zapobiega krzywicy u dzieci oraz odpowiada za właściwą budowę kości. Tran, zawierający duże stężenie związku, niweluje ryzyko pojawienia się próchnicy oraz szkorbutu. Witamina D reguluje właściwą pracę neuronów i wspomaga budowę tkanki mięśniowej. Jest niezwykle ważna dla osób, zmagających się z problemami wątrobowymi, stymulując jej regenerację.

Tran w ciąży

Tran jest niezwykle istotny w diecie kobiet, spodziewających się dziecka. Jego optymalną dawkę powinien jednak ustalić lekarz prowadzący, ponieważ nadwyżka witaminy A, zawartej w oleju rybnym może okazać się szkodliwa. Kwasy tłuszczowe, zawarte w tranie, docierają wraz z mlekiem matki do dziecka, wspomagając jego właściwy rozwój. Co ciekawe, olej rybny odpowiada także za komfort psychiczny kobiet w ciąży, dzięki czemu ryzyko wystąpienia depresji poporodowej jest rzadkie.

Tran dla dzieci

Tran jest niezwykle ważnym suplementem w okresie rozwojowym dzieci. Można go podawać od 4 roku życia, jednak wiele sklepów ze zdrową żywnością oferuje preparaty o bardzo łagodnym smaku, które spokojnie mogą przyjmować 6-tygodniowe maluchy. Tran chroni dzieci przed wieloma chorobami oraz wspomaga prawidłowy wzrost kości.

tran dla dzieci

Tran dla dzieci opinie

Rodzice, którzy podają swoim dzieciom tran, podkreślają jego role w uzupełnieniu niedoborów witaminy A, D oraz E. Co ciekawe, sklepy oferują różnorodną formę suplementu, dzięki czemu można kupić preparat najlepiej przyswajany przez młode organizmy. Większość osób decyduje się podawać tran w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzieci są szczególnie narażone na infekcje. Regularne stosowanie tranu obniżyło u nich częstotliwość chorób wirusowych i bakteryjnych. Istotne jest również to, że olej rybny łagodzi przebieg częstych infekcji u dzieci, takich jak np. przeziębienie, czy angina.

Tran w kapsułkach

W przypadku zakupu oleju rybnego w formie kapsułek, należy zwracać uwagę na informacje, zawarte na opakowaniu, bowiem tylko tran z ryb dorszowatych jest cenny dla naszego organizmu. Kapsułki są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ ich forma zapobiega utlenianiu się preparatu. Przechowywane w suchym i chłodnym miejscu nie będą dodatkowe narażone na szkodliwe oddziaływanie słońca.

Tran w płynie

Uważa się, że tran w płynie jest najbardziej zdrowy. Zalecana dzienna dawka dla dorosłych nie powinna przekraczać 3 łyżeczek, optymalna porcja dla dzieci to 1 łyżeczka preparatu na dobę.

Tran cena

Tran jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego należy kupować go od sprawdzonych producentów. Internetowy sklep ze zdrową żywnością www.biopunkt.pl oferuje najwyższej jakości suplementy na bazie oleju rybnego w formie płynnej lub pod postacią kapsułek. 200 ml Ekologicznego Oleju ze Skandynawskiego Pstrąga Tęczowego to koszt 149 złotych, natomiast podobny preparat w formie kapsułek to wydatek około 99 złotych. Na stronie internetowej znajdują się wszelkie informacje na temat składu produktów. Każdy z nich jest w 100% ekologiczny, dlatego bez względu na formę, otrzymujemy suplement najwyższej jakości.

Udostępnij:

Grzegorz Sędkowski

Jeden z twórców sklepu biopunkt.pl. Informatyk z wykształcenia, miłośnik zdrowego odżywiania i sportów ekstremalnym. Od rozpoczęcia przygody ze zdrowym żywieniem katar leczy we współpracy z matką naturą. Po antybiotyki nie sięgnął od ponad 10 lat (wówczas nie był świadomy możliwości matki natury ;)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.