Ziemia okrzemkowa

zastosowanie, cena, opinie

Ziemia okrzemkowa spożywcza

Jeżeli trafiłeś na tę stronę, oznacza to, że szukasz informacji o produkcie, jakim jest ziemia okrzemkowa. Produkt ten zdobył swoją popularność dzięki oczyszczającym właściwościom. W naszym sklepie każdego dnia odbieramy telefony z pytaniami o ziemię okrzemkową i sposób jej stosowania. Na ogół osoby, które dzwonią, o produkcie dowiedziały się z polecenia. Nim jednak zaczną stosować ten produkt, pragną rozwiać swoje wątpliwości i obawy. W poniższym artykule postaramy się dokładnie opisać produkt, jakim jest ziemia okrzemkowa oraz odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Ziemia okrzemkowa sklep

Spis treści


 1. Wstęp
 2. Czym jest ziemia okrzemkowa?
 3. Pochodzenie ziemi okrzemkowej
 4. Właściwości ziemi okrzemkowej
 5. Zastosowanie ziemi okrzemkowej
 6. Jak stosować ziemię okrzemkową
 7. Cena ziemi okrzemkowej
 8. Gdzie kupić ziemię okrzemkową
 9. Opinie o ziemi okrzemkowej

Wstęp


Nim zaczniemy cokolwiek przyjmować, poznajmy dokładnie, z czym mamy do czynienia i jaki wpływ będzie to miało na nasz organizm.

 • Czym jest ziemia okrzemkowa?
 • Jak stosować ziemię okrzemkową?
 • Jakie są opinie o ziemi okrzemkowej?
 • Jakie występują rodzaje ziemi okrzemkowej?
 • Gdzie kupić ziemię okrzemkową?
 • Ile kosztuje ziemia okrzemkowa?

ziemia okrzemkowa

Jeżeli zadajesz sobie choćby jedno z powyższych pytań, znaczy to, że dobrze trafiłeś! Jeżeli będziesz miał więcej pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie pomożemy.

Czym jest ziemia okrzemkowa?


Ziemia okrzemkowa nazywana jest też ziemią diatomową lub diatomitem. To naturalnie występująca mineralna skała osadowa, składająca się przede wszystkim z pancerzyków okrzemek (stąd jej nazwa). Czym są okrzemki? To jednokomórkowe glony, które żyją na ziemi od milionów lat. Ich ściana komórkowa, zwana skorupką, zawiera krzemionkę, czyli ditlenek krzemu. Ziemia okrzemkowa to skamieniałe szczątki tych właśnie skorupek.

Ziemia okrzemkowa jest skałą dość miękką i łatwo kruszy się na biały lub żółtawy proszek. Do celów spożywczych jest specjalnie oczyszczana. Ma zastosowanie w zaskakująco wielu dziedzinach życia.

czym jest ziemia okrzemkowa

Pochodzenie ziemi okrzemkowej


Ziemia okrzemkowa występuje w wielu miejscach na świecie. W Polsce również ją znajdziemy. Okolicach Augustowa, Łodzi czy Poznania występuje, ale w niewielkich ilościach. Istotne jest byśmy przed zakupem ziemi, zwrócili uwagę na jej pochodzenie. Produkt ten jest inny w zależności od złóż, z których był wydobywany. Tym samym proporcje krzemionki również mogą się różnić. Dostępna w naszym sklepie ziemia okrzemkowa pochodzi z certyfikowanych złóż w Stanach Zjednoczonych.

Właściwości ziemi okrzemkowej


Spożywcza ziemia okrzemkowa zawiera 85% krzemionki, która jest źródłem naturalnego krzemu. Jest on bardzo ważny dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Oprócz tego zawiera wapń, sód, magnez, żelazo i inne mikroelementy. Dzięki właściwościom ściernym wykorzystywana jest w produktach takich jak pasty do zębów, peeling do twarzy i ciała. Idealnie nadaje się również do oczyszczania organizmu, pomagając pozbyć się szkodliwych bakterii i pasożytów.

Ziemia okrzemkowa posiada wiele właściwości, które są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Jedną z takich właściwości jest owadobójcze działanie oraz nietoksyczność ziemi okrzemkowej dla ludzi i zwierząt. To sprawia, że idealnie nadaje się do walki z pluskwami.

ziemia okrzemkowa właściwosci

Ziemia okrzemkowa to wspaniały sposób na oczyszczenie organizmu. Pozwala pozbyć się:

 • złogów pokarmowych,
 • bakterii,
 • pasożytów,
 • pestycydów,
 • pozostałości po lekach
 • oraz metali ciężkich.

Dzięki dużej ilości przyswajalnego krzemu ziemia okrzemkowa:

 • poprawia metabolizm
 • wzmacnia układ mięśniowo-naczyniowy
 • przyśpiesza gojenie się ran oraz złamań
 • poprawia cerę, włosy oraz paznokcie
 • zapobiega oraz odwraca osteoporozę
 • reguluje ciśnienie krwi
 • zapobiega chorobom układu krwionośnego
 • zmniejsza bóle stawów i pleców
 • zwiększa witalność oraz odporność organizmu
 • likwiduje łuszczycę oraz inne formy wysypek
 • zmniejsza artretyzm
 • zmniejsza skłonność do zaparć
 • zmniejsza alergie takie jak alergia pokarmowa czy katar sienny

ziemia okrzemkowa spożywcza

Wszystkich, którzy planują rozpoczęcie przygody z ziemią okrzemkową serdecznie zapraszamy do zapoznania się również z produktami takimi jak ostropest plamisty, kasza jaglana oraz spirulina.

Zastosowanie ziemi okrzemkowej


Pasta do zębów, peeling do twarzy i ciała to tylko niektóre sposoby wykorzystania ziemi okrzemkowej. Stosowana wewnętrznie spożywcza ziemia okrzemkowa może pomóc w usuwaniu pasożytów przewodu pokarmowego oraz szkodliwych bakterii. Może być także naturalnym środkiem do zwalczania szkodliwych owadów zarówno w domu, jak i w budynkach gospodarczych.

Naukowcy interesują się ziemią okrzemkową ze względu na jej unikalne właściwości. Prowadzone są między innymi badania nad zastosowaniem ziemi okrzemkowej do oczyszczania wody z metali ciężkich oraz wykorzystaniem jej jako leku przeciw pasożytom u zwierząt. Badania wykazały również duży potencjał ziemi okrzemkowej jako naturalnej substancji wspomagającej ekologiczny chów zwierząt. Ziemia okrzemkowa może również stać się cenną alternatywą dla chemicznych środków owadobójczych. Można ją stosować do zwalczania między innymi pluskiew, roztoczy kurzu domowego, karaluchów, mrówek i pcheł. Miłośnicy bonsai stosują ziemię okrzemkową jako dodatek do podłoża w doniczkach.

ziemia okrzemkowa zastosowanie

Uzupełnia niedobory krzemu w organizmie

Krzem jest niezbędny do budowy ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych i kości. Jest ważnym składnikiem odżywczym dla niemal wszystkich narządów wewnętrznych człowieka – między innymi serca, wątroby i płuc. Zawartość krzemu w tym, co jemy, jest zbyt niska, by sprostać potrzebom naszego organizmu. Ziemia okrzemkowa pomaga uzupełnić te braki.

Zdrowie serca i nie tylko

Badania wykazały, że ziemia okrzemkowa może wspomagać dobrą kondycję serca, korzystnie wpływając na poziom cholesterolu. Składniki odżywcze, takie jak krzem, sód, wapń, magnez, żelazo i inne mikroelementy występujące w ziemi okrzemkowej wspomagają budowę i regenerację mięśni i kości. Nie zapominajmy, że serce to też mięsień.

Wspomaga zdrowie skóry

Pasta do zębów, peeling do twarzy lub ciała? Ziemia okrzemkowa dzięki swoim właściwościom ściernym świetnie nadaje się do takich zastosowań. Odpowiednie złuszczanie martwego naskórka pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji, odświeża ją i oczyszcza. Naturalna krzemionka, w którą bogata jest ziemia okrzemkowa, ma wpływ na zdrowie skóry, paznokci, zębów i włosów.

Oczyszczanie wewnętrzne

Ziemia okrzemkowa działa jak łagodny peeling zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Pomaga pozbyć się pasożytów z jelit i szkodliwych bakterii z przewodu pokarmowego. Badania wykazały, że może być stosowana jako lek przeciw pasożytom także u zwierząt gospodarskich.

Naturalnie owadobójcza

Okazuje się, że ziemia okrzemkowa może też służyć do ochrony przed owadami-szkodnikami. Badania wskazują, że sproszkowana ziemia okrzemkowa zabija owady, które zagrażają uprawom roślin lub są niepożądanymi gośćmi w domach. Można ją stosować do zwalczania między innymi pluskiew, roztoczy kurzu domowego, karaluchów, mrówek i pcheł. Jest naturalnym środkiem ochrony roślin uprawnych. Powszechne stosowanie pestycydów sprawiło, że wiele gatunków owadów uodporniło się na te substancje. Ziemia okrzemkowa działa w inny sposób niż chemiczne środki ochrony roślin i przede wszystkim jest nietoksyczna dla ludzi.

Jak stosować ziemię okrzemkową


Ziemia okrzemkowa dla zdrowia

Spożywcza ziemia okrzemkowa (diatomit) ma postać białego lub żółtawego proszku. Przyjmuje się ją, mieszając z wodą lub sokiem, można też dodawać ją do potraw. Producenci zwracają uwagę, by dzienna ilość przyjmowanej ziemi okrzemkowej stanowiła nie więcej niż 1% wagi całego spożywanego pożywienia. Jeśli więc przyjmujemy 1 łyżeczkę od herbaty (5g) ziemi okrzemkowej, powinniśmy w sumie przez cały dzień zjeść przynajmniej 500g pokarmu, przy 3 łyżeczkach powinno to być minimum 1500g pożywienia.

Kurację ziemią okrzemkową warto zaczynać od niewielkich dawek – pół łyżeczki dziennie przez kilka dni. Następnie można stopniowo zwiększać ilość preparatu aż do 3 łyżeczek dziennie. Zwiększanie dawki trwa zwykle od 1 do kilku tygodni, a tempo zależy od indywidualnych reakcji organizmu. Jeśli po zwiększeniu dawki zauważysz niepokojące objawy, np. podobne do objawów grypy, wróć do dawki początkowej i zacznij zwiększanie jej od nowa.

ziemia okrzemkowa dawkowanie

Nie zaleca się stosowania ziemi okrzemkowej u niemowląt i dzieci do 12 roku życia. U dzieci powyżej 12 roku życia ziemia okrzemkowa powinna być stosowana w mniejszych dawkach niż u dorosłych – od 1/3 do 1 łyżeczki.

Stosowanie ziemi okrzemkowej nie może być podstawą do zaniedbania zaleceń lekarskich. Wszelkie problemy zdrowotne powinny być konsultowane z lekarzem. Jeśli przyjmujesz leki, porozmawiaj z lekarzem na temat możliwego wpływu ziemi okrzemkowej na ich przyswajanie.

Ziemia okrzemkowa na pchły, pluskwy i inne owady

Aby skutecznie wyeliminować owady, należy ziemię okrzemkową stosować kilkakrotnie co 2-3 dni aż do całkowitego wyeliminowania nieproszonych gości. Trwa to zwykle ok. 2-3 tygodni. Działania będą skuteczne tylko wtedy, gdy zastosujemy preparat jednocześnie we wszystkich miejscach, gdzie mogą przebywać szkodniki.

Zwalczając pchły, wcieramy ziemię okrzemkową w sierść zwierzęcia oraz posypujemy jego posłanie, meble, dywany, na których przebywa. W przypadku pluskiew ziemię okrzemkową rozprowadzamy na pościeli i materacach, szczególnie zwracając uwagę na fałdy i zagłębienia. Posypujemy proszkiem także wykładziny i dywany.

Chcąc zwalczać pozostałe owady, należy rozsypać ziemię w miejscu ich występowania. Na ogół są to wewnętrzne ściany, framugi okien, listwy przypodłogowe oraz narożniki pomieszczeń.

Używając ziemi okrzemkowej, chroń oczy, by proszek nie dostał się do nich. Unikaj też wdychania proszku. Duże ilości ziemi okrzemkowej stosowane na dywany i wykładziny mogą powodować zaburzenia w pracy odkurzacza, rozsypuj więc diatomit z umiarem.

Nigdy nie stosuj w domu innych odmian ziemi okrzemkowej niż spożywcza. Jej krystaliczne formy stosowane w przemyśle mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Ziemia okrzemkowa jako pochłaniacz wilgoci i zapachów

Ziemia okrzemkowa bardzo dobrze absorbuje wilgoć i zapachy. Można ją stosować np. w kocich kuwetach, klatkach zwierząt domowych – dodając ok. 2-3 łyżek ziemi okrzemkowej do świeżego żwirku lub trocin. Chcąc osuszyć zawilgocone miejsca, posypujemy je ziemią okrzemkową.

Cena ziemi okrzemkowej


Ceny ziemi okrzemkowej wahają się w przedziale 17,50 – 22,00 zł za 250g. Opakowanie półkilogramowe to wydatek od 30,00 do 36,00 złotych. Natomiast wiaderko o wadze 1 kilograma to koszt 50,00 – 62,00 złotych.

ziemia okrzemkowa cena

Gdzie kupić ziemię okrzemkową


W przypadku tego produktu zdecydowanie polecamy zakup w naszym sklepie ze zdrową żywnością :]. Aktualnie posiadamy jedne z najlepszych cen, co możecie sprawdzić na ceneo.pl :). Dostępność ziemi okrzemkowej w stacjonarnych sklepach jest niewielka, a w sieci pojawiło się kilku dostawców, którzy nie do końca określają pochodzenie swojego produktu. Dlatego, jeżeli chcecie nabyć ziemię okrzemkową, polecamy tylko i wyłącznie produkt firmy Perma-Guard. Producent gwarantujemy, że jest to ziemia spożywcza, z najczystszych i certyfikowanych złóż w Stanach Zjednoczonych.

ziemia okrzemkowa spożywcza

Opinie o ziemi okrzemkowej


Ten fragment jak zawsze pozostawiamy na opinie zebrane od naszych klientów. Mamy nadzieję, że będą dla Was przydatne. Jeżeli natomiast chcecie podzielić się swoimi doświadczeniami, serdecznie zapraszamy do pozostawienia ich w komentarzach poniżej. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Ziemia okrzemkowa opinie klientów biopunkt.pl


Gorąco polecam ziemie okrzemkową! Od dwóch miesięcy zażywam ziemię na zapalenie stawów. Wcześniej bój budził mnie w środku nocy. Musiałem brać tabletki przeciwbólowe. Aktualnie ból ustąpił, a komfort życia poprawił się nie do poznania. Jestem przekonany, że ziemia okrzemkowa miała na to ogromny wpływ. Polecam! 

Kamil


Stosuję ziemie od trzech miesięcy. Zdecydowanie pomogła mi na wypadające włosy. Już po dwóch tygodniach zauważyłam, że przestały wypadać. Teraz nabrały blasku i wyglądają o wiele zdrowiej. Polecam! Jeden kilogram starcza na BARDZO DŁUGO! ;]

Iwona


Od  4 tygodni stosuję ziemię okrzemkową. Głównym założeniem była detoksykacja organizmu. Tu jednak nie jestem w stanie przytoczyć żadnych danych w postaci badań lekarskich przed i po. Nie mniej widzę, zdecydowaną poprawę w wyglądzie, a mianowicie skóra, paznokcie i włosy. Wyglądają zdecydowanie zdrowiej i „mocniej”. Nie wiem, czy efekt oczyszczenia będę w stanie odczuć, jednakże ziemia na pewno działa pozytywnie na mój organizm.

Joasia

POMÓŻ NAM SIĘ ROZWIJAĆ


Jeżeli artykuł był pomocny będziemy wdzięczni za udostępnienie go dalej i ocenę w postaci przyznania gwiazdek. Bardzo pomoże nam to w rozwoju bloga i niewątpliwie również sklepu. Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek uwagi bądź pytania zachęcamy do komentowania, bądź kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Pozdrawiamy
Zespół Biopunkt.pl

Udostępnij:

Grzegorz Sędkowski

Jeden z twórców sklepu biopunkt.pl. Informatyk z wykształcenia, miłośnik zdrowego odżywiania i sportów ekstremalnym. Od rozpoczęcia przygody ze zdrowym żywieniem katar leczy we współpracy z matką naturą. Po antybiotyki nie sięgnął od ponad 10 lat (wówczas nie był świadomy możliwości matki natury ;)

51 komentarzy

 1. Jestem na lekach rozrzedzających krew więc pytam czy mogę pić ZO ? Jak należy stosować ziemię okrzemkową kiedy używa się inne leki ?

 2. Skoro jest dostępna w Polsce, to czemu sprowadzają ją ze Stanów? Z całym szacunkiem, ale nie ufam produktom amerykańskim. Nawet tym – hehe, certyfikowanym.

 3. Czy osoby z wrzodami w układzie pokarmowym mogą przyjmować ziemię okrzemkową?

 4. Witam wszystkich!Poleciła mi ziemię okrzemkową moja bratowa.Mam dokładnie taką samą jak na zdjęciu w tym artykule.Dzisiaj mija 9 dzień kiedy ją piję.Zmieniłam też swoje nawyki żywieniowe od kiedy piję ziemię okrzemkową i oczywiście 0 alkoholu.Mam zwyrodnienie stawów rąk.Bolały mnie i prawej ręki nie mogłam zginać w pięść.Teraz od kiedy zaczęłam pić wodę okrzemkową i zdrowo się odżywiać jestem bardzo przeszczęśliwa.Mogę ruszać palcami rąk i bez problemu zacisnąć pięść.Moim zdaniem żeby coś dało efekty musimy zdrowo się odżywiać i nie pić alkoholu bo inaczej zero rezultatów.Warto też wprowadzić trochę sportu co też uczyniłam.Życzę wszystkim dużo zdrowia.Agnieszka

 5. Witam, nie dostałem miarki, mam pytanie, ile wychodzi 1 łyżeczka w gramach?

 6. Ja mogę opisać swój detoks. Okrzemki zamówiłam w grudniu i od Nowego Roku zaczęłam regularnie rano wypijać je z sokiem pomarańczowym (kupuję w biedrze takie z cząstkami pomarańczy). Zaczęłam od pół łyżeczki i co 3-4 dni dodawałam pół łyżeczki, aż doszłam do 3 łyżeczek. Ja na czczo wypijam szklankę wody niegazowanej od lat. Potem okrzemki, na śniadanie kawa inka, a zielona herbata po. Po poludniu herbatki owocowe i roojbos. Opakowanie 200 g okrzemek wystarczyło mi na dwa miesiace. Widzę dużą poprawę w stanie mojej skóry i pracy jelit. Brzuch zrobił się płaski, nie dokuczają mi gazy. Również z kręgosłupem jest lepiej. Mam ponad 60 lat i czuję wyraźną poprawę zdrowia. Zamierzam powtórzyć taki detoks za rok albo wcześniej, jeśli poczuję się gorzej. Polecam.

 7. Dlaczego ZO nie moze byc stosowana u mniejszych dzieci oraz kobiet w ciąży? U kobiet w ciąży rozumiem, że moze chodzić o działanie oczyszczające które niekorzystnie moze wpływać na płód? ( taką opinie odnośnie szkodliwości oczyszczania organizmu z toksyn w ciąży, w przypadku aloesu słyszałam) Ale proszę o wyjaśnienie

 8. W artykule autor powołuje się na wyniki badań.
  Czy można prosić o wskazanie źródeł cytowanych wyników badań wskazujących na pozytywne działanie ZO na organizm ludzki?

 9. A czy ZO należy pić tylko z wodą czy można dodawać do różnych pokarmow?

 10. Witam. Mam pytanie ,czy ziemia okrzemkowa wpływa na antykoncepcję. Nigdzie nie mogę znaleźć konkretniej odpowiedzi, może tutaj ktoś mi udzieli? Z góry dziękuję .

  1. Zapewne chodzi Pani o interakcję spożywczej ziemi okrzemkowej przyjmowanej wewnętrznie z doustną antykoncepcją hormonalną. Jeżeli tak, to takich badań raczej się nie prowadzi (przynajmniej ja z takimi badaniami się nie spotkałem).
   Proszę rozważyć, czy nie ma sprzeczności w Pani podejściu do własnego zdrowia: z jednej strony przyjmowanie diatomitu, który ma sprzyjać Pani zdrowiu, a z drugiej antykoncepcja hormonalna, która to zdrowie… niszczy.

  2. Dzien dobry, wszystkie suplementy/leki przyjmuje sie po 3 godzinach od zazycia ZO. Wciaga ona wszystko jak gabka i usuwa z organizmu. Pozdrawiam

 11. na ziemię okrzemkową natknęłam się dopiero w artykule z czasopisma Food Forum i najpierw pomyślałam, że to kolejna moda, ale kiedy zobaczyłam listę jej składników odżywczych i to, że na przykład zmniejsza wchłanialność aluminium, zmieniłam zdanie – teraz planuję uwzględnić ją w diecie.

 12. Jestem zachwycona działaniem ZO od ponad 3 lat miałam mega problemy z wyproznianiem. Po wizycie w sklepie zielarskim Pani zaproponowała mi ZO stosuje ja od 2 tygodni i. mój problem znikł. Nie mogę sama w to uwierzyć ale to naprawdę działa a przyznam ze nie zle wydawalam kasę na różne drogie specyfiki i nic a ZO rewelacja

 13. Ja kupiłam ziemię na eBay. Bo mieszkam w Anglii. I naprawdę działa.Zniknal bol w lewej stopie schodzą kamienie kalowa .Pije codziennie rano naczczo .Zaczęłam od pół łyżeczki przez 2 tygodnie i dodaje co tydzień pół łyżeczki. To już 4 tygodnie. Ból w stopie miałam od pół roku.

 14. Czesc, mi polecil kolega ziemie, jestem malarzem i pracuje w nieprzyjaznym srodowisku. Po kilku dniach zauwazylem jak skora zmienia wyglad, ludzie lza mi sie w oku zakrecilaze szczescia, od dawna mam problemy z niestrawnoscia i widze ze troche reguluje sie moje trawienie. Nie jest to proszek na wszystkie problemy, napewno dziala. Moj kolega z zona pije od pol roku i mowi o tym w superlatywach tylko. Skad wzial ten pomysl? Od naszego czarnoskornego kolegi ktory ziemia niby wyleczyl sie z raka jader, nie wiem ile w tym prawdy ale cosw tym jest. Ja kupilem za 10funtow na amazonie pol kilo wiec koszty sa smieszne, wydaje mi sie ze ten produkt nie bedzie taki tani jak swiat sie dowie jaka ma moc

 15. Witam ja też zaczęłam brać w poniedziałek po jednej miarce rano…Ja już kochani jestem wiekowa i mam wiele chorób łatwiej było by zapytać czego nie mam? Cukrzycy nie mam. Dodam jeszcze że mam 71 lat i mam JESTEM PO UDARZE 🙂 ale muszę sobie sama radzić bo jestem sama w domku i dlatego zaczęłam stosować ziemię okrzemkową, a może pomoże!!!

 16. Jestem ciekawa jak długo można brać ziemię okrzemkową.?I czy można ją przedawkować?Artykół jest napisany bardzo profesjonalnie.Wiekie dzięki .

 17. Witam czy można dodawać ziemię okrzemową rano do koktajlu?

 18. Zaczelam wraz a męzem brac ziemię okrzemkowa i tak naprawdę nie widzę zadnej ròznicy w niczym.Jedynie to ze naprawdę jak juz tez pisala pani Danuta „puchniemy” oboje a jestešmy sportowcami. Poza tym zaczęlam odczòwac bòle w w okolicy watroby a takze nerek.Jestem ciekawa ile tych opini jest prawdziwych a ile jest pod dyktando samych producentòw,sprzedawcòw.

  1. To, ze uprawiacie sport nie oznacza, że nie macie problemu z zanieczyszczeniem wątroby, w tych czasach problem z wątrobą i woreczkiem żółciowym ma każdy lecz zanim się to ujawni jest masa innych symptomów. Sam znam 5 osób bez woreczka żółciowego, ostatnio dwie osoby, które nie słuchały tego co im mówiłem straciły woreczek a mogły go uratować. Kwestia po prostu ignorancji.
   Zainteresujcie się oczyszczaniem wątroby. Ból zapewne wystąpił w wyniku zbyt szybkiego oczyszczania, nieprawidłowego stosowania, niedostosowania ilości i po prostu znacznego zanieczyszczenia organizmu, złogów wątrobowych, być może jelitowych itd.
   Sam uprawiam kolarstwo i gdy zaczynałem ze sportem, pierwszym objawem był ból wątroby po sporym wysiłku, a zawsze się jako tako ruszałem i odżywiałem. Do tego stale niedotleniona krew. Po 2 procedurach oczyszczania wątroby kłucie pod żebrem ustąpiło, po kolejnych oczyszczaniach znaczny wzrost wytrzymałości, ba nawet udało mi się w znacznym stopniu zmniejszyć alergie. A z człowieka wychodzą nieciekawe rzeczy. I to piszę ja, człowiek bez nałogów. Więc przekonanie jakoby bycie sportowcem było gwarancją braku zanieczyszczeń organizmu jest naiwne w tych czasach. Odsyłam zatem do zapoznania się z zagadnieniem oczyszczania wątroby.
   Wszelkie ziemie okrzemkowe i podobne są to wspomagacze oczyszczania, a nie remedium na wszystko.
   Tak samo jest z ziołami, one leczą ale proces trwa dłużej bo nie jest inwazyjny. A niektórzy oczekują efektów po kilku dniach.

   Nie lubię sceptycyzmu na dany temat u ludzi, którzy nie wysilili się by zrobić samodzielnie rekonesans na temat ziemi okrzemkowej, tak samo zresztą jak i glinki oraz innych metod.

   Wszelkie procedury oczyszczania wymagają przyjmowania wody by wydalić to co z nas schodzi. Definitywne odrzucenie cukru i napojów słodzonych bez względu na to czym są słodzone. Odrzucenie kawy, czarnej herbaty.

   Należy dodać jeszcze jedną kwestię. Bo wielu z was oczekuje złotego remedium na wszystko. Ludzie mają poważne infekcje grzybiczne i pasożytnicze. Za siebie trzeba się wziąć kompleksowo, a nie liczyć, że tylko ziemia okrzemkowa rozwiąże wasze problemy, to niebywała ignorancja. Lata fatalnego odżywiania, nawet to pozornie zdrowe ma masę zanieczyszczeń, do tego jakość wody, zanieczyszczenia środowiskowe i taka wątroba nie nadąża z filtrowaniem. Tworzą się złogi, temat rzeka. Mógłbym tutaj elaborat w tej kwestii napisać.

   Więc jeśli ktoś oczekuje złotego środka i nie ma tutaj znaczenia czy to jest ziemia okrzemkowa czy cokolwiek innego to cudów nie będzie jeśli nie zmienicie nawyków i sposobu myślenia.

   1. Panie Piotrze. Ja juz od 2 lat jestem na diecie bezglutenowej a od 3 miesiecy warzywno-miesnej. Od 2 tyg przyjmuje nystatyne ze wzgledu na grzybice przewodu pokarmowego. Pije jedynie wode z witamina C albo osolona sola himalaska, ziola (rumianek, koper wloski). Od okolo tygodnia mam ogromny problem z wyproznianiem i bol po prawej stronie pod zebrami. Dzis wypilam pol miarki ziemi okrzemkowej i jakby na chwile mialam spokoj. Moje pytanie jest czy moglby Pan polecic jakis artykul na temat oczyszczania watroby? Tak jak Pan wspomina wyzej, mysle ze watroba sie po prostu nie wyrabia ;/. Pozdrawiam

 19. Hej Danuta…
  Czytalam, ze puchnie sie jesli spozywa sie zbyt malo wody badz blonnika…ponadto przeczytalam, ze ziemia ziemii nierowna…sa lepsze i gorsze gatunki.
  Ja dopiero zaczelam brac ZO wiec natenczas nie moge skomentowac rezultatow

 20. Witam wszystkich niedowiarków do których i ja się zaliczałam. Około 2 lat temu dowiedziałam się o ziemi okrzemkowej. Z ciekawości zaczęłam jej stosowanie licząc głównie na poprawę kondycji włosów i paznokci, nie wierzy lam w informację o pomocnym działaniu przy zwalczaniu alergii pokarmowych. Uczulona byłam prawie na połowę warzyw, wszystkie kwaśne owoce i wiele innych rzeczy. Ziemię stosowałam przez rok z dwumiesięczną przerwą. W ubiegłym roku zaryzykowałam z pachnącymi cudnie truskawkami licząc, że skończy się wapnem i encortonem. Zdziwienie moje było ogromne nie stało się NIC i tak jest do dziś . ŻADNEJ ALERGII POKARMOWEJ Pani dr alergolog patrzyła na mnie z niedowierzaniem ale ja mam to w nosie. Koniec z alergią. Włosy zęby i paznokcie też ok innych badań nie robiłam.

 21. Wszyscy tu piszą o cudownych właściwościach ziemi a nikt nie pisze o negatywach. Ja stosuje ziemię okrzemkowa piąty tydzień i nie widzę żadnych pozytywnych rezultatów a wręcz przeciwnie czuję się coraz grubsza, jakaś napuchnięta, brzuch mam coraz większy a bardzo mało jem i ćwiczę intensywnie cztery razy w tygodniu Wszystkie bóle kostne jakie miałam wcale nie zmniejszają się, miewam złe nastroje, wszystko mnie denerwuje. Zastanawiam się czy nie przerwać tej kuracji bo jak tak dalej pójdzie to w nic się nie zmieszczę a otoczenie nie wytrzyma ze mną.

  1. Witam pani Danuto być może u pani jest potrzebne aby jeszcze zastosować kolagen oraz witaminę c i do tego tą ziemię okrzemkową i wtedy bardzo dobrze działa ten zestaw na stawy a wiadomo że żaden minerał czy witamina nie działa w pojedynke,a jeżeli chodchodzi reszte pani dolegliwości to nie wiem,acha i do tego trzeba jeszcze pić dużo wody to znaczy 0,30ml na 1 kg wagi ciała, ale jeżeli pani ćwiczy to może pije pani dużo wody. Ziemię okrzemkową dopiero będę zamawiać

   1. Witam,Ziemię okrzemkową piję od dłuższego czasu,może od trzech miesięcy.Od samego początku zaczęłam brać jedną łyżeczkę od herbaty,okazało się,że to dla mnie za duża dawka.Robiło mi się bardzo gorąco i występowały duże poty.Doszło do mnie,że to może być od tej ziemi.Powiedziałam o tym Pani w sklepie zielarskim w którym nabyłam ZO i okazało się ,że brałam za dużo.Zrobiłam krótką przerwę w braniu tej ZO i zaczęłam brać ponownie,ale w małych ilościach.Takie duże gorąco i poty się uspokoiły,mam je,ale od czasu do czasu i słabo prawie bez zauważenia,że je mam.Przy oczyszczaniu to normalne,że może występować większa potliwość.Od pewnego czasu zwiększyłam dawkę i doszłam do jednej pełnej łyżeczki od herbaty.Zauważyłam,że spuchłam,na twarzy również i zrobiłam się grubsza,ale bez przerwania tej kuracji, ponieważ czułam,że tak ma być.Po kilkunastu dniach zauważyłam w jednym dniu ,że podczas wypróżniania schodzi ze mnie bardzo duża ilość płynu z jelit mogło być tak z 5 litrów i to ze sporym ciśnieniem ,wyglądało to tak jak bym oddawała mocz.na drugi dzień zauważyłam,że opuchnięcie mojego ciała znikło i wszystko wróciło do normy.czuję się lekka,mam więcej energii i jestem zadowolona ,że tak ta ziemia działa na mnie.Jeszcze chcę dodać,że dłuższy czas jelita były zagazowane,teraz się uspokoiło.W moim brzuchu zrobiło się spokojnie.Teraz mam dużo energii,a przedtem chciało mi się ciągle spać i byłam słaba.Mam 67 lat,a czuję się świetnie.Wiem ,że trzeba odczekać te chwile mało komfortowe i zdać się na oczyszczanie organizmu,a ciągu tych moich wielu lat to się nazbierało.Od sześciu lat jestem bez jedzenia cukrów,obojętnie czy to sztuczne czy rafinowane,żadnych!Używam daktyle do posłodzenia sobie jeżeli mam chęć na coś słodkiego.Również bez używania olejów,szczególnie do smażenia,margaryn i.t.p.Jeżeli smażę to na tłuszczach zwierzęcych. Elżbieta

 22. Witam,czy oczyszczanie i detoks ma jakiś wpływ na efekt odchudzający? Poleciła mi to kuzynka i zastanawiam się nad zamówieniem.Pozdrawiam Edyta

 23. Świetna sprawa z tą ziemią na detoks. Idealna do oczyszczania organizmu.

 24. Bardzo ciekawy artykuł. Prawdę mówiąc, pierwszy raz słyszę o ziemi okrzemkowej, ale przekonuje mnie zwłaszcza ten „peeling od środka”. Trochę mi się też ta ziemia kojarzy z glinkami, które wprost uwielbiam!

 25. witam, czy ziemię okrzemkowa można stosować w ciąży? mam na myśli kąpiele, maseczki itp

 26. A ja detox juz od 4 miesięcy i regularnie robię badania. Ostatnio lekarz zdziwił sie jak zobaczył moje wynniki KSIĄŻKOWE!!!, niestety nie powiedziałam mojemu lekarzowi że zażywam ten CUDOWNY środek, chciałam uniknąć gadania. POLECAM.

 27. Jestem w szoku. Od kilku miesięcy rehabilituję mój kręgosłup, który doskwiera od drugiego porodu. Czasem trudno było mi się nawet podnieść z łóżka a fizjoterapeuta zapewniał, że to wina zbyt słabych mięśni podtrzymujących kręgosłup. Dziewczyna na forum poleciła mi diatomit i magia po dwóch tygodniach odzyskałam sprawność, nawet nie zaczęłam jeszcze przyjmować trzech łyżeczek a ból minął, mam tylko nadzieję, że bezpowrotnie.

 28. Czy na przywry chińskie diatomit jest skuteczny.? Jak go stosować?

  1. Na bóle kręgosłupa polecam ćwiczenia z „YT” co prawda jogi ale bez żadnych tam bzdetów medytacyjnych. Czysta fizyka, bez czarów-marów. Poprawa powinna przyjść bardzo szybko. Co do ZO:
   „Krzemionka występuje w wielu produktach spożywczych. Ma naturalne powinowactwo do aluminium. Krzemionka łączy się z aluminium tworząc glinokrzemiany. Glinokrzemiany są nietoksyczne i biologicznie prawie obojętne. Glinokrzemiany są wydalane przez nerki. Badania wykazały, że spożywanie krzemionki zwiększa wydalanie aluminium z organizmu człowieka.
   Przykładowo spożywanie ok. 50 mg krzemionki na dobę zwiększa wydalanie krzemionki o ok. 28 %. Podobnie działa krzemionka u chorych z chorobą Alzheimera. Bardzo ciekawe, dlaczego w Polsce Ministerstwo, nie wiadomo dlaczego, zwane Zdrowia, nie informuje o tym pracowników Służby Zdrowia, a w szczególności pediatrów? Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, Szanowny Czytelniku. Wydaje się, że krzemionka jest jednym z najbardziej skutecznych czynników detoksykacji z aluminium. Wystarczy spożywać ok. 50 – 100 mg ziemi krzemionkowej [tzw. okrzemki] w sytuacji narażenia na aluminium” (za dr. Jaśkowskim.)

 29. Świetny artykuł! Kolejny bowiem zaczytuje się we wszystkich. Czekam na następne i ruszam z detoksem okrzemkowym 🙂

 30. przyjmowałam ziemię okrzemkową przez około pół roku. potem zrobiłam przerwę w styczniu wg wcześniej przeczytanych zaleceń. Dzisiaj wzięłam pierwszą dawkę, bo podejrzewam u siebie powracające pasożyty. wcześniej miałam wrażenie, że naprawdę ten preparat działa. Na paznokcie najlepiej by podziałało u mnie, jak bym przestała obgryzać paznokcie. Chciałam się przy okazji zapytać, jak mogę zastosować ziemię okrzemkową na moje „ulubione” zwierzątka domowe, czyli mole spożywcze. Nie bardzo wiem jak to rozsypać, czy rozpylić.

  1. Ja mole zwalczyłem specjalnym lepami na te mole. Lep ma dodany oddzielnie taki mały kwadracik wabiący. Trzeba go rozpakować i nakleić na środku. Lepy powiesiłem w szafkach.

 31. Jestem w trakcie picia ziemi okrzemkowej, moja porcja to już 3 łyżeczki dziennie. Piję ten KREDOWY napój już kilka tygodni i mam nadzieję, że rzeczywiście oczyści mój organizm. Paznokcie rzeczywiście są w lepszej kondycji . Jak uda mi się zrobić jakieś konkretne badania lekarskie napiszę.

 32. Bardzo przydatne informacje! Dziękuje

 33. Witam,
  Od pewnego czasu stosuję ziemię okrzemkową. Dostrzegam pozytywną zmianę i czuje się świetnie! Mam też plan zgubić kilka kilogramów bowiem zbliża się wiosna 🙂 Oczyszczenie organizmu jest wskazane. POLECAM!

 34. Miałam problem z zajściem w ciążę, ktoś powiedział mi, że mam zakwaszony i zagrzybiony organizm, stąd był ten problem. Stosowałam między innymi tą ziemię i po trzech miesiacach byłam w ciąży, czyli organizm oczyścił się. Dziękuję

 35. Miałem problemy z pasożytami i zdecydowanie polecam ziemię okrzemkową! Nie jest to nic smacznego bo smakuje jak piach z wodą, ale najważniejsze, że DZIAŁA! POLECAM!

  1. Jeżeli ktoś się zastanawiał jak smakuje ziemia okrzemkowa to faktycznie określenie piach z wodą jest chyba najlepsze 🙂 Potwierdzam również że jest to świetny sposób na oczyszczenie organizmu.

   1. Ja walczę z pasożytami już drugi rok i mam dosyć łykania tabletek, mam nadzieję że ta ziemia mi pomoże

 36. Jestem po czwartym miesiącu i to co widzę to pozytywne zmiany w strukturze włosów i paznokci. Właściwości oczyszczające biorę na słowo bowiem bez badań przed i po, nie ma wiarygodnych danych 😉

 37. Korzystam już przeszło 2 miesiące i dostrzegam pozytywną zmianę! Polecam!

 38. Wszyscy mi polecają tę ziemię. Przeczytałam artykuł i teraz czas na decyzje. Będę bacznie obserwować mój organizm i za 3 miesiące podzielę się spostrzeżeniami.
  Bardzo fajnie i przystępnie opisane. Pozdrawiam

  1. a kiedy przyjmować ten napij? na czczo, po, przed czy w trakcie posiłku? , czy jest to obojętne a może rano, wieczorem?

 39. Przekonaliście mnie! Zaczynam detoks! ;]

  1. Jeśli chcesz oczyścić organizm z pasożytów to należy pić ziemie okrzemkowa na czczo najlepiej około 40 minut przed jedzeniem i używać łyżeczki plastikowej a nie metalowej. Marta

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.